Bira Etiket Tasarımı

Evde bira yapımı sadece damak tadınıza uygun biralar yapmanızı sağlamıyor. Kişisel zevkinize uygun özel tasarlanmış, hiç bir yerde bir benzeri bulunmayan bir bira etiket tasarımı yapmanıza, istediğiniz gibi logolar, marka isimleri de kullanmanıza olanak veriyor.

Kankalarınızla aranızda komik bir anlamı olan bir kelimeyi, sevdiğinizin ismini, kedinizi veya köpeğinizi, özleminizi ve isyanınızı, aklınıza gelen her tür duygunuzu bira şişenizin üzerine taşıyabilirsiniz. Doğum günü, mezuniyet, derbi maç vb bir çok önemli günü veya akılda kalması, hatırlanması gereken her şeyi üretim planınıza alabilir ve bugüne özel sınırlı sayıda üretilmiş ev biranızla konuklarınızı ağırlayabilirsiniz. Aklınıza şimdiden çılgın fikirler geldi ve yüzünüzde bir tebessüm belirdi değil mi?

Ama bir dakika, ilkokul resim defteriniz ve daha geçen gün ofiste can sıkıntısından paint’te çizdiğiniz cin ali gelince gözünüzün önüne, buraya kadar gülümseyerek gelen yüzünüzün bir anda ekşidiğini görür gibi oluyorum 🙂 Korkmayın, sanat yönetmeni veya ressam değilseniz, bizler gibi grafik tasarım yeteneği  62 den tavşan yapmakla sınırlı olanlar için de çözüm düşünülmüş.

Ücretli ve ücretsiz bira etiket tasarımı imkanı veren siteleri aşağıda inceleyebilir, içinizdeki Andy Warhol’ u serbest bırakabilirsiniz 🙂

Beer Labelizer : Ücretsiz az sayıda tasarım sunmasına rağmen, pratik oluşu ve güzel site tasarımı sayesinde en çok tercih edilenlerden biri.

Labeley : Biraz daha karmaşık ama çok tercih edilen diğer bir site. Sadece bira değil farklı amaçlar için farklı etiketler de tasarlamaya olanak veriyor.
 

Grogtag : Çok şık ve profesyonel. Paraya kıyarsanız el emeği göz nuru biralarınıza yakışacak her şey burada.
Tasarıma başlamadan önce biraz esinlenmeye ihtiyacım var derseniz, ah güzel bira sizi başka dünyalara götürecektir.

Etiket tasarımlarınızı evde kendi yazıcınızla basabileceğiniz gibi, ozalitçilerden de çıkış alabilirsiniz. her koşulda elle tek tek keseceğiniz için, fazla girintili çıkışlı olmayan tasarımlar tercih ederseniz, keserken zorlanmazsınız. Sticker kağıtlarına baskı alıp yapıştırmak daha pratik olsa da, bir sonraki üretimde yıkama ve arındırma esnasında zorlayıcı olabilir. Baskı aldıktan sonra bir fırça yardımıyla kağıdın arkasına süt sürerseniz, hem çok kolay yapışıyor hem de bir sonraki üretim için yıkamanız gerektiğinde etiketler kolaylıkla çıkıyor.


Bir de buna bakın

Naim Süleymanoğlu Anısına

Kışa uygun güzel bir stout yapmak üzere hazırlıklara başlamışken geldi Naim Süleymanoğlu’nun vefat haberi. Tüm …

Bir cevap yazın

Powered by themekiller.com