İstanbul Tadı: Ev Birası Tadımı

İstanbul Tadı

 

Pervane Biracılık şimdiye kadar sanal alemde devam ettirdiği misyonunu, gelen yoğun istek üzerine, bir tadım etkinliği düzenleyerek sıcak ve samimi bir ruha kavuşturuyor. Sanal alemde bira sevgimiz sayesinde tanıştığımız, konuştuğumuz, fikir alış verişi yaptığımız, ev biracılığını birlikte öğrenip, her seferinde daha iyi biralar yapma hevesi ile ortak emek harcadığımız arkadaşlarımızla buluşma, tanışma zamanı geldi.

28 Şubat 2016 Pazar günü, Şişhane Dar’inn Restaurant’ta, 15:00-18:00 saatleri arasında gerçekleşecek “İstanbul Tadı” adını verdiğimiz ev birası tadım etkinliğimize tüm ev biracıları davetlidir!

İstanbul Tadı: Ev Birası Tadımı
İstanbul Tadı: Ev Birası Tadımı

Nezih bir ortamda, eşsiz İstanbul manzarası eşliğinde yudumlayacağımız ev biralarımıza hak ettiği değeri veriyoruz. 6 kişilik masalarda, özel cam tadım kadehleri ve uygun aperitifler eşliğinde yapılacak tadım etkinliğimizin amacı; katılımcıların bira yapım tekniklerini ve süreçlerini bir adım ileriye taşıyabilecekleri, ev biracılığı hakkında bilgi ve görgülerini arttırabilecekleri, objektif ve uygun ölçme ve değerlendirme teknikleri sonucu elde edecekleri yeni bilgileri sonraki üretimlerini geliştirme/iyileştirme için kullana bilmeleridir.

Detaylarını aşağıda görebileceğiniz “İstanbul Tadı” etkinliğimize katılabilmek için pervanelisapka@gmail.com adresine; isim, soy isim, cep telefonu ve katılacağınız bira türünü içeren bir elektronik posta göndermeniz yeterlidir. Başvurunuz alındıktan sonra ödeme bilgileri tarafınıza iletilecek ve ödeme sonrası kesin kaydınız gerçekleştirilecektir.

Katılımcı sayısı 30 kişi ile sınırlıdır.
Kayıtlar, başvuru ve ödeme önceliğine göre yapılacaktır.
Katılım ücreti 50TL dir.
Tadım esnasında sunulacak aperitifler ücrete dahildir.
Her ev biracısı sadece ürettiği 1 bira ile katılabilir. Seçilen biradan 3 adet 50cl bira getirilmelidir.
6 kişilik gruplar halinde oluşturulacak oturma düzeninde, grup başına 5 farklı bira tadımı yapılabilecektir.
Hangi grubun hangi kategoriden biraları tadacağı etkinlik anında kura ile belirlenecektir.
Değerlendirme ve notlama aşaması bittiğinde, katılımcılar diğer biralardan serbest tadım yapabilecektir.

Kit Kategorileri:

Kit ile yapılmış bir bira ile katılacaksanız aşağıdaki kategorilerden birinden, sadece 1 bira ile katılabilirsiniz.
Kategorinizi ve bira seçiminizi başvuru için göndereceğiniz elektronik posta da belirtmeyi unutmayın!
1) Muntons Pilsner, Brewferm Pils, Cortez Gold, Brewferm Gold,
2) Muntons Lager, Muntons Bitter, Woodfordes Wherry, Coopers IPA, Coopers Sparkling Ale, Brewferm Triple, Brewferm Grand Cru, Brewferm Diabolo, Brewferm IPA
3) Muntons Bock, Muntons Stout, Brewferm Oranje Bock, Brewferm Abdij
4) Muntons Wheat, Brewferm Kriek

Tane tahıldan üretilmiş bir bira ile katılacaksanız, biranızı kısaca tanıtın. Üretim sürecinizi ve reçetenizi de başvurunuza eklemeyi unutmayın.

Etkinliğimize üretim biçimine bakılmaksızın tüm ev biracıları katılabilir. Biz, kit biracısı, tahıl biracısı, özüt biracısı gibi ayrımlara değil, ev biracılığına inanıyoruz. Ev birasına gönül veren herkes, hangi üretim tekniğini kullanırsa kullansın, bizim için gerçek bir bira sevdalısı ve hakiki bir ev biracısıdır.

Gelenekselleştirmeyi ve düzenli olarak tekrarlamayı planladığımız “İstanbul Tadı” etkinliğimizde görüşmek üzere.

Özgürlüğün şerefine!
Etkinlik sonrası edit:

Buluştuk, ev biralarımıza kavuştuk 🙂 Keyifli ve lezzetli bir etkinlik oldu. Fikir alışverişinde bulunduk, biralarımızın tadına baktık, bir çok yeni şey öğrendik. Bir sonraki üretim için planlar yapmaya şimdiden başladık.

beertastingbiratadim

Bir de buna bakın

Evde Malt Yapımı

Dört bölümden oluşacak evde malt yapımı yazı dizimizin ilk bölümünde, genel bilgiler ve ön hazırlık …

Bir cevap yazın

Powered by themekiller.com