Evde Bira Yapımı Eğitimi

Evde Bira Yapımı Eğitimi

Evde Bira Yapımı Eğitimi, hobi yayılmaya, hobici sayısı artmaya devam ettikçe sıkça tekrarlanan bir istek haline geldi. Türkçe kaynak sıkıntısı nispeten aşılmış olsa da, gelen mesajların büyük çoğunluğu bir eğitim/atölye olması yönünde. Uygulamalı görsel bir eğitim, elbette forumlardan veya sosyal medya gruplarından okumaktan daha faydalı ve etkili olacaktır. Bu sebeple Pervane Biracılık, ev birası tadım etkinliğinden sonra, evde bira yapımı eğitimi de düzenleyerek ev biracılığının gelişmi konusunda çalışmalarını devam ettiriyor ve Bira Okulu açılıyor 🙂

Hem kit hem de tahıl ile üretim konularını işleyeceğimiz bu uygulamalı eğitimler, hepimizin başlarken yaptığı hataları sizin de yapmanızı engelleyecek ve zaman/para/heves kaybetmenizin önüne geçerek, hobiye sağlıklı ve zevkli bir başlangıç yapmanızı sağlayacak.

Evde Bira Yapımı Eğitimi
Evde Bira Yapımı Eğitimi

Evde Bira Yapımı Eğitimi

Tarih: 2 Nisan Cumartesi 
Saat: 15:00 / 18:00 arası
Yer: Daru Sultan Hotel / Şişhane
Konu: Bira Kiti ile Ev Birası Üretimi*
Ücret: 100 TL
*: Bu eğitim kit ile bira yapım eğitim olup, daha önce hiç bira yapmamış veya yeni başlamış, bir kaç kez kit ile üretim yapmış ev biracıları için uygundur.

 

Tarih: 3 Nisan Pazar 2016
Saat: 15:00 / 18:00 arası
Yer: Daru Sultan Hotel / Şişhane
Konu: Tahıl ile Ev Birası Üretimi*
Ücret: 100 TL
*: Bu eğitim tahıldan bira üretimi eğitimi olup, daha önce kit ve/veya tahıl ile çok kez bira üretimi yapmış tecrübeli ev biracıları için tavsiye edilir. Hobiye pratik olması açısından kit biracılığı ile başlanmasını öneriyoruz, ancak kit tercih etmeyen, tahıldan üretim ile başlamak isteyenler de bu eğitimimizi alabilir.

evde_bira_egitim
Eğitim Salonu

 

 

 

 

 

 

 

Biranın tarihi gibi teorik konular, ham madde ve ekipmanlar, hazırlık, arındırma, üretim ve şişeleme aşamalarının uygulamalı olarak yapılacağı pratik çalışmalar, daha önce farklı ev biracıları tarafından üretilmiş ev biralarının tadımı gibi bölümleri içerecek eğitimlere daha önce hiç evde bira üretimi yapmamış veya bir kaç parti üretim yapmış ama kendini geliştirmek ve daha iyi biralar üretmek isteyen herkes katılabilir.

geç gelen edit: Bu yazı 2016 yılına aittir 🙂

Bir de buna bakın

Evde Malt Yapımı

Dört bölümden oluşacak evde malt yapımı yazı dizimizin ilk bölümünde, genel bilgiler ve ön hazırlık …

Bir cevap yazın

Powered by themekiller.com